Vides objekts "Ūdens"

Adrese: Garnizona iela 20, Viļaka, Balvu novads
Viļakas ezera pludmale
GPS: 57.1890026, 27.6821043


Vides instalācija veidota kā simbolisks aplis. Tā virsma veidota no 2625 metāla lāsītēm, kas šūpojas ar vēja plūsmas palīdzību, radot ūdens ņirboņas imitāciju. Katra lāsīte šūpojas pati par sevi, taču apvienojoties vienotā plūsmā ataino patieso dabas spēka varenību un simbolizē vienotību. Atrodas Viļakas ezera pludmalē un tika atklāts 2017. gada 18. augustā.

Vides objekts “Ūdens” ir viens no pieciem dabas vides objektiem, kas tapis Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekta „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” ietvaros. Balvos – vides objekts „Gaiss”, Baltinavā - „Zeme”, Rugājos - vides instalācija „Loba doba”, kurā attēlota visu četru dabas stihiju simbioze, Ludzas novadā, dabas parkā "Numernes valnis" -  „Uguns”.

Vēstījums, ko atklāj pieci Ziemeļlatgales vides objekti saviem apmeklētājiem, ir vērsts uz to, lai cilvēki pievērstu uzmanību dabai, kas atrodas apkārt, ieklausītos un cienītu tās teikto. Apjaustu to, ka cilvēks nav vienīgais dabas iemītnieks, bet visapkārt ir daudz saudzējama un kopjama.
Ir pieejama piknika vieta, bērnu rotaļu laukums.

Autors: SIA “Didzis Jaunzems Arhitektūra”