Viļakas Valsts ģimnāzijas skolas muzejs

Adrese: Viļaka, Pils ielā 11, Balvu novads
T.:+371 26407135, +37129205163 

GPS: 57.182892, 27.686833


Viļakas Valsts ģimnāzijas skolas muzeja pirmsākumi meklējami 60.gados, kad Viļakas vidusskolas vēstures skolotāja Leontīne Maksimova izveidoja novadpētnieku pulciņu un skolotājas un novadpētnieku darba rezultātā tapa novadpētniecības muzejs, kurš atradās vecajā "garnizona" ēkā, kur mācījās sākumskolas skolēni.

Kad tika uzbūvēta jaunā vidusskolas ēka, muzejs pārcēlās uz skolas veco ēku un izmantoja divas klašu telpas 3. stāvā. Muzejā bija plašs materiālu klāsts par pilsētas vēsturi un tās ļaudīm kā arī bija plaša ekspozīcija par skolu vēsturi Viļakā. 2004. gadā Viļakas pilsētas dome pieņēma lēmumu veidot pilsētas vēstures muzeju, līdz ar to skolas novadpētniecības muzeja materiāli nokļuva jaunajā muzejā, bet Viļakas Valsts ģimnāzijā palika visi materiāli par skolas vēsturi.

Sagaidot Viļakas Valsts ģimnāzijas 75. gadu jubileju skolā tika iekārtota telpa, kur tika izvietoti stendi par skolas vēsturi. Materiāli stāsta par ģimnāzijas tapšanu un darbību brīvvalsts laikā.

Materiāli par skolas darbību laika periodā no 1931.-1940. ir izvietoti gan stendos, gan arī muzeja vitrīnās, kur ir izvietoti lietiskie materiāli. Plašs materiālu klāsts ir arī par skolas darbību padomju periodā. Īpaša uzmanība ir veltīta ģimnāzijas statusa atjaunošanai, skolas karoga iesvētei. Muzeja materiāli stāsta arī par ģimnāzijas darbību šodien.

Muzejā glabājās skolas hronikas, skolēnu ZPD, projektu nedēļu veiktie darbi. Muzejā bieži viesi ir skolas absolventi. Ģimnāzijas skolēni ar prieku piedalās muzeja materiālu papildināšanā.