Annas Āzes meža muzejs

Adrese: ‘Bērnudārzs’, Parka iela 14, Žīguri, Žīguru pag., Balvu novads
T.: +371 26567080 – Anna Āze, muzeja vadītāja

E-pasts: 
annaaze@inbox.lv
GPS: 57.2678964, 27.6671720

Iepriekš pieteikties!


Meža muzejā ir iespēja iepazīties ar dzīvnieku un putnu izbāzeņiem, dzīvnieku ādām un pārnadžu ragiem, kurus muzeja saimniece – mežzine Anna Āze, ir vākusi un izstādījusi no 1987. gada. Muzejā atrodas pašas rūpīgi vāktās grāmatas un dažādi bukleti par mežiem, kā arī viņa pati ir uzrakstījusi vairākas grāmatas par mežu, meža lietām un medībām. Par mežkopju dzīvi un darbu liecina senie un mūsdienīgie mežsargu darbarīki, zīmotnes, formas tērpi, telefoni un rācijas, fotogrāfijas.

Šeit var ieraudzīt arī tādu unikālu eksponātu kā, Žīguru mežos atrastais uzziedējušais, priedes stumbra žuburs, jo kā liecina meža zinātnieku pētījumi, ko tādu var ieraudzīt tikai reizi tūkstoš gados.

Anna Āze aizrauj ar savu īpašo stāstīšanas talantu, kad  katrs sīkums šķiet interesants. Katram tiek piedāvāts sajust mazu gabaliņu no bagātās Latvijas meža pasaules.

Meža ekspozīcijas saimniece ir arī lieliska vides gide – var doties iepazīt meža dzīvi dabā! Aizrautīgi pastāstīs par vietējiem objektiem , dižkokiem, akmeņiem, dzīvniekiem un citām meža bagātībām.

Ieejas maksa – par ziedojumiem