Ar velo uz Lozdovas gravu GPX formātā

Maršruta raksturojums: 19 km garais maršruts aizvedīs Jūs cauri Viļakai līdz Semenovi, kur būs iespēja baudīt ainaviski skaistu Ziemeļlatgales teritoriju, caur Skandīni nokļūt Lozdovas gravā, kurai cauri tek Bušmas upīte, kā arī pa ceļam būs redzami ceļmalas krucifiksi, kas ir raksturīga Latgales ainavas sastāvdaļa.

Maršruta gaita: Viļakas muzejs - Viļakas luterāņu baznīca - Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca - Skandīnes ozols un priede - Lozdovas gravu - Kultūrvēsturiskā lauku sēta "Vēršukalns"

Maršrutu vēlams sākt no Viļakas novada muzeja.

Maršruta raksturojums: Vietējais velomaršruts ir ainaviski skaists un kultūrvēsturiski interesants maršruts, kas lielākoties iet cauri Susāju pagastam un kopējais maršruta garums ir 30 km. Ainaviski  un kultūrvēsturiski maršruts ir daudzveidīgs. To izbraucot, iespējams tuvāk iepazīt Viļakas novada, Susāju pagasta kultūrvēsturisko mantojumu, populārākos apskates objektus un vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Maršruts ved gar vairākiem Viļakas novada ezeriem un līkumoto Vēdas upi. Ceļa segums aptuveni 50 % ir asfalts, 50%– grants. Grūtības pakāpe - vidēja. Uzmanība jāpievērš tam, ka grants seguma ceļu kvalitāte ir mainīga atkarībā no laika apstākļiem un ceļu uzturēšanas intensitātes.

Maršruta gaita: Viļaka - Bijušais kapucīnu klosteris - Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca - Vēdeniešu dzirnavu drupas un Mītrakalns - Senlietu un retro motociklu kolekcija "Cīrulīši" - Kultūrvēsturiskā lauku sēta "Vēršukalns"

Maršrutu vēlams sākt no Viļakas novada muzeja, Klostera ielā 1, bijušās kapucīnu klostera ēkas.


                                                                                                                           "Rypoj vasals" GPX formātā

Maršruta raksturojums: 169 km garais velomaršruts ved pa Ziemeļlatgales reģionu un ceļotājus pārsteigs ar savu viesmīlību, sirsnību un nebeidzami skaisto dabu! Katrai vietai ir sava vēsture un īpaša aura, vai tā būtu baznīca, muiža vai viensēta. Īpaši būvētu veloceliņu tikpat kā nav, tāpēc riteņbraucējs kā satiksmes dalībnieks brauc pa ceļiem. Braucot pa maršrutu, iespējams izbaudīt skaistās lauku ainavas, kur debesis saplūst ar labību laukiem, izbaudīt mežu sniegto ēnu karstsajās vasaras dienās, kā arī vietējo tradīciju klātesamību. Posmā no Viļakas līdz Kārsavai maršruts pieved tuvu Latvijas - Krievijas robežai, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas Savienības ārējā austrumu robeža, tāpēc neaizmirsti līdzi paņemt pasi vai ID karti.

Īpaši būvētu veloceliņu tikpat kā nav, tāpēc riteņbraucējs kā satiksmes dalībnieks lielākoties brauc pa asfaltētiem ceļiem, bet būs jāsadzīvo arī ar putekļiem uz grants seguma. Optimālā velosezona maršrutam ilgst no maija līdz septembrim. Citā laikā iespēja maršrutu izbraukt arī ar mašīnu.

Maršruta gaita: Balvi - Viļaka -Rekova - Baltinava- Kārsava - Malnava - Salnava - Tilža - Lazdukalns - Rugāji

Maršrutu var sākt no jebkuras Jūsu izvēlētas vietas un virziena. 


 .